SsangYong útočí v Rally Dakar na nejlepší výsledek za celou historii své účasti v závodu

SsangYong útočí v Rally Dakar na nejlepší výsledek za celou historii své účasti v závodu

Dnes (pátek 17. ledna) se jede poslední etapa závodu Rally Dakar 2020. A automobilka SsangYong má zaděláno na největší úspěch za celou svou účast v tomto nejtěžším závodě světa. Španělé Oscar Fuertes a Diego Vallejo včera přežili náročný dvoudenní maratón technicky náročným terénem s možností oprav mezi oběma etapami pouze tím, co si týmy vezou s sebou. Aspirují celkově na 25. místo (v loňském roce byli celkově 33.) Za úspěchem SsangYongu stojí mimo jiné také precizní kvalita upraveného Korando DKR, které zatím náročný terén zvládá spolehlivě na jedničku. 

Upravený speciál si chválí i jeho řidič Oscar Fuertes, bývalý španělský rally šampion: „Upřímně, jsme s chováním auta nadmíru spokojeni, protože maratonská dvoudenní etapa je technicky velmi náročná a Korando nemělo vůbec žádnou poruchu, je v bezvadném stavu. Dokonce i kola jsou jako nová; ani je nemusíme měnit.“

Pro letošní ročník Dakar Rally, který odstartoval 5. ledna, SsangYong Motorsport upravil platformu Koranda a vzniklo tak Korando DKR. Tento závodní speciál má osmiválcový motor o objemu 6,2 litru, 450 koní a maximální rychlost 195 km/h. 

Zveřejněno 9. 8. 2021