O SsangYong

SsangYong

Současnost

SsangYong – SUV specialista z Jižní Koreje

SsangYong, jihokorejský výrobce vozů, je uznáván pro zkušenosti s vozy SUV s atraktivním poměrem cena / hodnota a svou vynikající technologií pohonu všech kol. SsangYong nabízí na našem trhu SUV mnoha velikostí, od těch kompaktních až po velká SUV překvapující svým prostorem, ale také užitkové pick-upy s bohatou škálou variabilní výbavy.

Automobilku SsangYong vlastní jihokorejské konsorcium KG Group, které působí v různých odvětvích včetně chemického průmyslu, hutního průmyslu, služeb a médií.

V modelové paletě naleznete

5letá záruka a atraktivní poměr ceny a hodnoty vozu, to jsou jihokorejská SUV od značky SsangYong.

Historie

“Bezmála 70 let na trhu – mnohaleté zkušenosti, kvalitní zpracování, pokroková technologická řešení a inovace umožnily značce SsangYong představit světu robustní a bezpečná SUV.”

Automobilka KG Mobility (donedávna SsangYong Motor Company), založená v Jižní Koreji v roce 1954 pod jménem Ha Dong-Hwan Motor Workshop, je v automobilovém průmyslu od svého vzniku respektována pro svůj důraz na kvalitu. Název společnosti Ha Dong-Hwan Motor Workshop se v průběhu let měnil na Dong-A Motors (od roku 1977), SsangYong Motor Company (od roku 1988) a nyní na KG Mobility (od 03/2023).

SsangYong
Na český trh se značka SsangYong vrátila na začátku roku 2019 a od té doby si vybudovala dobrou pozici i renomé s důrazem na atraktivní poměr ceny a hodnoty svých vozů.

1954–1986: Počátky

Společnost zpočátku vyráběla autobusy a vozidla pro speciální účely. V roce 1983 se zrodil model Korando, který vycházel z velmi blízké spolupráce se značkou Jeep. Tím se začala psát historie vozů SUV v Koreji.

1954–1986: Počátky
1987–1997: ZAČÁTEK ÉRY POHONU VŠECH KOL

1987–1997: ZAČÁTEK ÉRY POHONU VŠECH KOL

Další rozvoj společnosti umožnilo partnerství se světovou automobilkou Mercedes-Benz v technologickém vývoji a v oblasti kapitálových investic. V roce 1992 založil SsangYong technologické výzkumné centrum, které podpořilo vlastní výzkum a vývoj, jenž sloužil pro růst společnosti se specializací na vozy SUV.

1998–2004: POPULARIZACE MODELŮ SUV

1998–2004: POPULARIZACE MODELŮ SUV

Společnost SsangYong Motor Company představila nové modely s bohatými technologickými inovacemi. Inženýři společnosti vyvinuli vlastní dieselový vznětový motor a značka SsangYong tak uvedla na trh nové modely SUV reagující na specifické požadavky zákazníků. Díky tomuto zaměření společnost popularizovala vozy SUV a zároveň posilovala svou pozici specialisty na tento segment vozů.

2005–2009: CESTA KE GLOBÁLNÍ SPOLEČNOSTI

2005–2009: CESTA KE GLOBÁLNÍ SPOLEČNOSTI

SsangYong Motor Company se zaměřil na expanzi na světových trzích. S kompletní produktovou řadou SUV dokázal oslovit zákazníky i v Evropě. Tento kontinent se díky tomu stal hlavním exportním trhem společnosti.

2010–2014: NOVÁ ÉRA

2010–2014: NOVÁ ÉRA

Po strategické fúzi se společností Mahindra & Mahindra oznámila společnost SsangYong Motor Company svou novou vizi a dlouhodobou strategii a pokračovala v expanzi na dalších světových trzích.

2015-2023: SUV NOVÉ GENERACE

2015-2023: SUV NOVÉ GENERACE

Od roku 2015, kdy byl představený zbrusu nový model Tivoli, značka SsangYong zcela obměnila celou svou modelovou paletu. V krátkém časovém úseku následovalo představení dalších modelů – Tivoli v kombi verzi (dnešní Tivoli Grand), Rexton, Musso Grand a Korando; tedy modelová paleta, na které značka založila velmi rychlý růst na českém trhu. Novým modelem, který automobilka na našem trhu nabízí a který dosáhl velikých prodejních úspěchů na domácím korejském trhu, je model Torres – všestranný rodinný vůz.

2023: Nový vlastník = nový koncept

Na podzim roku 2022 vstoupil do společnosti SsangYong Motor Company nový investor – jihokorejské konsorcium KG Group. Tento nový vlastník má s automobilkou veliké plány. V březnu 2023 došlo k přejmenování společnosti SsangYong Motor Company na KG Mobility. Jedná se o první krok směrem k novému rozvoji společnosti nabízející komplexní mobilitu.

2023: Nový vlastník = nový koncept

Budoucnost

Společnost se chystá zaměřit na platformy určené pro elektromobily, softwarově definovaná vozidla (SDV), autonomní vozidla a technologii AI (umělou inteligenci) a reagovat tak na globální trendy v oblasti automotive.

Tento svůj nový směr společnost představila na Seoul Mobility Show 2023, kde uvedla mimo jiné svůj nový elektrický Torres EVX a také několik nových konceptů s označením KR10, O100 a F100.

Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong
Koncept vozu SsangYong