SsangYong představuje novinky pro rok 2021

SsangYong představuje novinky pro rok 2021

Právě končící rok 2020 byl pro automobilku SsangYong na českém trhu velmi povedený. Skokové nárůsty prodejů svědčí o přitažlivosti vozů s dvojitým drakem v logu pro české zákazníky. SsangYong však tak zvaně neusíná na vavřínech, a i pro rok 2021 si přichystal několik novinek.

První novinkou, kterou SsangYong uvede již na začátku roku 2021, je nový Rexton MY 2021. Tento prémiový model prošel designovým faceliftem a navíc získal mnoho nových moderních prvků výbavy. Informace o cenách a dostupných výbavách pro český trh budou zveřejněny ze začátku roku 2021. Již nyní však můžeme říci, že se nový Rexton vyznačuje mimořádnou kvalitou jízdního projevu a komfortu při cestování. Dále SsangYong na český trh uvede v roce 2021 kombi verzi oblíbeného modelu Tivoli. Jedná se o vyloženě rodinný vůz SUV, s velkým prostorem pro všechny cestující, a ještě větším prostorem pro zavazadla (720 litrů). Bude tak využitelné např. pro rodinu, chataře či rybáře, kteří za svým cílem musí projet i rozbitou polní cestu. Přibližně v polovině roku 2021 přijde ze SsangYongu novinka také v oboru elektromobility. Na český trh dorazí plně elektrická verze středně velkého SUV Korando s dojezdem okolo 400 km.

V současné době automobilka hledá strategického investičního partnera, který by umožnil další expanzi společnosti na globálních trzích a vývoj dalších novinek. Dle našich informací z Korejské továrny SsangYong vede úspěšná jednání s několika vážnými zájemci. Brzy bychom tak měli vědět výsledek těchto jednání. / Dle slov Petra Škutiny, country manažera SsangYong pro Českou republiku a Slovensko: „SsangYong vede úspěšná jednání s několika vážnými zájemci. Brzy bychom tak měli vědět výsledek těchto jednání.“.

Zveřejněno 9. 8. 2021