SsangYong Motor odhalil svou vizi budoucí mobility na Autosalonu 2019 v Soulu

SsangYong Motor odhalil svou vizi budoucí mobility na Autosalonu 2019 v Soulu

Na svém stánku v rámci autosalonu v Soulu uspořádala automobilka SsangYong tiskovou konferenci za účasti zástupců z řad představenstva, prezidenta i generálního ředitele SsangYongu ohledně své celkové vize pro budoucnost mobility. Automobilka staví svou vizi na třech klíčových technologiích: na autonomním řízení, na ePowertrain (optimalizace technologie elektropohonu) a na konektivitě v rámci chytrých zařízení a IoT. 

Součástí tiskové konference byla také prezentace revolučních technologií, kterými bude v blízké době vybaven model Korando. Slovy zástupců firmy tak bude v blízké budoucnosti Korando schopné díky těmto technologiím se samo navést k dobíjecí stanici při detekci nízké hladiny energie, řídit se autonomně či aktivovat a na dálku ovládat inteligentní domácí spotřebiče tak, aby připravilo ideální domácí prostředí už v momentě, kdy řidič díky přesnému výpočtu času příjezdu dorazí domů. Korando vám mimo jiné bude také schopné sdělit, jestli jste doma zavřeli plyn či nikoliv. Samozřejmostí bude ovládání hlasem (textové zprávy, klimatizace, vyhledávání dat či přehrávání multimediálního obsahu) nebo např. používání real-time map, které poskytují aktuální, nejpřesnější informace pro optimální navigaci vozidla.

Kromě toho již nyní vyvíjí SsangYong také nový design interiéru Koranda, který díky serveru založeném na AI (automatická inteligence) nabídne řidiči i spolujezdcům nové možnosti audiovizuální zábavy přesahující současnou telematiku.

Na 2200 metrech čtverečních vystavila automobilka 19 nových i stávajících vozů v ucelené koncepci formulující odhodlání společnosti rozvíjet inovativní technologie orientované na budoucnost a jedinečnost SUV vozů značky SsangYong. Součástí byly tak např. hybridní vozy, Musso Grand s nástavbou pro kempování, rally úprava modelu Musso či semi-off-roader styl modelu Tivoli.

Zveřejněno 12. 8. 2019